A helyszíni felmérést követően rövid határidőn belül elkészítjük az Ön cégére vonatkozó egységes és átfogó megelőzési stratégiát, melyet a munkavédelmi törvény 1993. évi XCIII. tv. 54. § (g) pontja az alábbiak szerint ír elő:
A helyszíni felmérést követően rövid határidőn belül elkészítjük az Ön cégére vonatkozó egységes és átfogó megelőzési stratégiát, melyet a munkavédelmi törvény 1993. évi XCIII. tv. 54. § (g) pontja az alábbiak szerint ír elő:
Mikor kell igénybe venni munkavédelmi szolgáltatást?
A jelenleg hatályos Munkavédelmi Törvény minden munkáltató részére előírja munkavédelmi szakember foglalkoztatását, kivételek a legkisebb cégek. Ám a törvényben ez a rész nem könnyen értelmezhető, ezért a munkáltatók számára nem biztos, hogy egyértelmű, mikor kell ez és mikor nem.
Ön tudta, hogy ha munkavállalója nem rendelkezik érvényes munkaköri alkalmassági vizsgálattal, azonnali hatállyal felfüggesztheti a munkavállaló munkavégzését a munkavédelmi felügyelő és bírságot szabhat ki?
Gépkezelő jogosítvány + Munkagép kezelő OKJ-s bizonyítvány = jogszabálynak megfelelő érvényes szakképesítés
A munkahelyeken kialakuló kedvezőtlen (meleg) klímakörnyezettel kapcsolatban a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről szóló 3/2002, (II. 8.) SzCsM-EüM rendelet a munkavégzés megszakításával kötelezően biztosítandó pihenőidőt ír elő.
A munkavédelmi törvény kötelezővé teszi minden munkahelyre vonatkozólag mentési terv elkészítését.
A mentési terv előírásai rendellenes körülmények esetén alkalmazandóak. Ilyen esetekben a munkahely jellegére, helyzetére, kiterjedésére, a veszélyforrás hatására, valamint a munkavégzés hatókörében tartózkodókra tekintettel kell a mentési tervet elkészíteni, a mentéshez szükséges személyeket pedig ki kell jelölni.
Úgy gondolja, hogy félnie kell a munkavédelmi bírságtól?
Sok munkáltatóval találkoztunk, akiknek egyik legnagyobb félelmük, hogy a Munkavédelmi Hatóság megbírságolja őket. Hosszú éves munkavédelmi tapasztalatom birtokában kijelenthetem, hogy nem a munkavédelemi bírság a legnagyobb kockázat. A munkavédelmi bírságot – néhány kirívó kivételtől eltekintve – a cégek képesek megfizetni.
Mi az egyéni védőeszköz?
Egyéni védőeszköz minden olyan készülék, felszerelés, berendezés, eszköz, amit rendeltetése szerint a munkavállalóknak kell viselniük, az egészségüket és a biztonságukat fenyegető egy vagy több kockázat elleni védekezés céljából.
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény csak azokra tevékenységekre vonatkozik, ahol szervezett munkavégzés folyik.
Viszont, nem minden munkavégzés szervezett mukavégzés, csak amelyik munkaviszony keretében történik.
A munkavédelmi hatóság munkavédelmi bírságot alkalmaz az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzésre vonatkozó követelmények teljesítését elmulasztó, és ezzel a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét súlyosan veszélyeztető munkáltatóval vagy az Mvt. 40. § (2) bekezdésében meghatározott összehangolási kötelezettség megvalósításáért felelős személlyel vagy szervezettel szemben.
Az Mvt. 81-82. §-ai szerinti esetekben a súlyos veszélyeztetést megvalósító munkáltatóval szemben a munkavédelmi hatóság munkavédelmi bírságot szab ki.
Továbbá, nem mindenki tudja, hogy az esetleges bírságon kívül a munkabaleset büntetőjogi és kártérítési következményekkel járhat.
A munkavédelem területén 50.000-10.000.000Ft-ig terjedő bírság merülhet fel.
A munkavédelmi bírság mértékének meghatározása >>
Építő- és anyagmozgató gép kezelője = EMELŐGÉPKEZELŐ (kivéve targonca)
A szakminisztérium a 17/2010. (XI.25.) NFM rendelettel megszüntette a Könnyűgépkezelő és Nehézgépkezelő szakképesítéseket.
Biztos abban, hogy az előírásnak megfelelő dohányzást tiltó tábla van kihelyezve telephelyein?
A 39/2013. (II. 14.) Korm. rendelethez 7. melléklete szerint a dohányzási korlátozással érintett, valamint a dohányzásra kijelölt helyeket, helyiségeket, közterületeket, valamint a nemdohányzó intézményeket meghatározott tartalmú és formájú felirat vagy jelzés alkalmazásával kell megjelölni.
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10
2020.01.10